W dniu 12.09.2023r. o godz.14.00 na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sieradzu odbyła się I Wojewódzka Senioriada Sportowo- Rekreacyjna w następujących konkurencjach:               bieg na 40 m, rzut do kosza, skok w dal z miejsca,rzut piłeczką palantową, strzał na bramkę,rzut ringo, przeciąganie liny oraz taniec rock-roll.                                                                                                                 
Udział wzięła drużyna Koła Emerytów i Rencistów przy ZK w Sieradzu w składzie:
1. DARIUSZ BINEK
2. WIESŁAW JĘDRZEJEWSKI 
3.TERESA KOWALCZYK
4.WŁADYSŁAW KOWALCZYK
5.WITOLD KOMZA
6.PAWEŁ LASZCZYK
7.EUGENIUSZ OGRODNICZAK
8.SŁAWOMIR ŚWINIARSKI
9.PIOTR WILCZYŃSKI -  KIEROWNIK DRUŻYNY
                                                                                           
Pragniemy poinformować iż w/w zawodach zajęliśmy I MIEJSCE  w Województwie Łódzkim, za co otrzymaliśmy piękny puchar ufundowany przez Marszałka Województwa Łódzkiego oraz każdy z uczestników pamiątkowe dyplomy. Składamy  gratulacje  ww. drużynie oraz zachęcamy do udziału zostałych członków naszego koła.
Informujemy iż w dniu 05.10.2023r. o godz 16.00 tj. czwartek odbędzie się spotkanie rozrywkowo-sportowo-integracyjne w restauracji Przystań  na MOSiR Sieradz. W spotkaniu udział biorą zaprzyjaźnione związki służb mundurowych z terenu miasta Sieradz tj Koło Żołnierzy Wojska Polskiego oraz dwa Koła Emerytów Policji.
Wszystkich chętnych zapraszamy do wzięcia udziału  - ilość miejsc ograniczona
Wpisowe 50 ZŁ od osoby .
Wpłaty będzie można dokonać w dniu 29.09.2023r. w siedzibie  naszego Koła Emerytów i Rencistów w godz. 14.00 -16.00.
Zachęcamy do wzięcia  udziału w spotkaniu  przy muzyce oraz bardzo miłej atmosferze.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na I Wojewódzkie Obchody Święta Służby Więziennej

połączone

z nadaniem sztandaru dla jednostki Zakład Karny w Sieradzu

KOMUNIKAT !!!

Prezydent Miasta Sieradza Paweł Osiewała wyasygnował środki na bezpłatne wejściówki na lodowisko  „SIRKA” w Sieradzu  ul. Mickiewicza 6 w okresie ferii zimowych tj. od 16.01 – 29.01.2023 r. dla dzieci i młodzieży z terenu Miasta Sieradza. Na wniosek Radnego Miasta Sieradza Ryszarda Perki z lodowiska w tym okresie również bezpłatnie będą mogły korzystać Babcie i Dziadkowie służb mundurowych za okazaniem legitymacji emeryckiej.

Wykorzystując tę sytuację, oraz fakt, że w dniu 21. 01.2023 r . przypada „Dzień Babci”, a w dniu następnym „Dzień Dziadka”  Sieradzkie Stowarzyszenie Sportowe „Wspólnota” wspólnie z Emeryckimi Zarządami Kół  Służb Mundurowych: Policji, Wojska i Zakładu Karnego w Sieradzu organizuje na terenie lodowiska „SIRKA” w Sieradzu w dniu 21.01.2023 symboliczne obchody „Dnia Babci i Dziadka”, na które zaprasza bezpłatnie emerytki i emerytów służb mundurowych wraz z wnukami. Rozpoczęcie imprezy godzina 13.00. W programie organizatorzy przewidzieli kilka konkursów w formie zabawy na tafli lodowiska a następnie ciepły poczęstunek.

Wypożyczenie łyżew odpłatne.

Dla mniejszych pociech lub chętnych Babć i dziadków chcących wraz z najmłodszymi wnukami wziąć udział w zabawie na tafli lodowiska nie będzie ona czyszczona by można  byłoby wejść bezpiecznie na taflę lodowiska obuwiu.

W imieniu organizatorów:

Prezes koła SEiRP w Sieradzu

Zbigniew Sośnicki.

Informujemy, że w dniu 05.09.2025r. o godzinie 16.00 tj. piątek, odbędzie się spotkanie rozrywkowo-sportowo-integracyjne w restauracji Przystan na MOSiR w Sieradzu. W spotkaniu udział biorą zaprzyjaźnione związki slużb mundurowych z terenu miasta Sieradza. Związek Żołnierzy Wojska Polskiego oraz Koło Emerytów Policji oraz nasze koło.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału, ilość miejsc ograniczona. Wpisowe 50,00 zł od osoby. Wpłaty będzie można dokonać w dniu 22.08.2025r. w siedzibie naszego Kola w godz.14.00-16.00.

Zachęcamy do wzięcia udziału w spotkaniu przy muzyce oraz w bardzo miłej atmosferze.